top of page

Koçlar İçin NLP Teknikleri

Akademimiz tarafından katılımcının seçeceği 2 farklı akredite sertifika türüne sahiptir.Sertifika türleri Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (INTERNATIONAL COACH FEDERATION) ve EuroCard (Passcert) akredite olmak üzere iki farklı akreditasyon kurumu seçeneğini içerir, verilen eğitim içeriği her iki seçenekte de tamamen aynıdır.

 

NLP (Nöro-Linguistik Programlama), beynin işleyişini ve dil ile düşünce arasındaki ilişkiyi inceleyen, bu bilgileri kullanarak insanların davranışlarını değiştirmeyi hedefleyen bir yaklaşımdır. NLP teknikleri koçluk alanında yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Koçlar için NLP Teknikleri Eğitimi; NLP tekniği ile koçluk becerilerini geliştirmeye odaklanır. Eğitimin amacı, koçların koçluk becerilerini destekleyen, koçluk sürecinde uygulayabilecekleri NLP tekniklerini öğrenerek, bu alanda kendilerini daha da geliştirmelerini sağlamaktır.

Program İçeriği:

  • NLP'nin Temelleri

  • NLP'nin Koçlukta Kullanımı

  • NLP Teknikleri

  • NLP Tekniklerinin Uygulaması

  • Koçlukta kullanılabilecek teknikler

  • Koçluk sürecini yeni bakış açılarıyla güçlendirmek

Eğitimin amacı, koçların koçluk becerilerini destekleyen, koçluk sürecinde uygulayabilecekleri NLP tekniklerini öğrenerek, alet çantalarını geliştirmek ve yolculuklarına daha güçlü şekilde devam etmelerini sağlamaktır.

Program tamamlandığında katılımcılara tercihlerine göre ICF ya da Euro Cert onaylı ‘’Koçlar için NLP Teknikleri’’ sertifikası verilecektir.

Image by Daria Pimkina
bottom of page